• Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★

  • Bem Bom

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Jack’s Ride

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Black Medusa

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Hillbilly Elegy

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Listen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

  • The Art of Dying Far Away

    ★★★★

  • The Life We Know

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Trouble with Being Born

    ½

  • The Intruder

    ★★★½

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Last Romantics of the World

    ★★★½

  • Rain Hums a Lullaby to Pain

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Cerro dos Pios

    ★★

  • Darkness

    ★★★★

  • Unskinned

    ★★★★

  • Macabre

    ★½

  • White Riot

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Bite

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Technoboss

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crooked Lines

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Oh Les Filles!

    ★★

  • Joan of Arc

    ★½

  • First Love

    ★★★

  • Beanpole

  • Rocketman

    ★★★½

  • A Brother’s Love

    ★★★★