• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Social Gloves: Battle Of The Platforms

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Instant Family

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Look Away

    ★★½

  • The Professor

    ★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★½

  • Night School

    ½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Mile 22

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Tag

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Level Sixteen

    ★★★½