• The Spectacular Now

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Donald Glover: Weirdo

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Paranormal Activity 3

    ★★★★

  • You're Next

    ★★½

  • Paranormal Activity 2

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★½

  • Star Wars: The Clone Wars

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Cloverfield

    ★★★★

  • Paranormal Activity

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★

  • Minority Report

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • The Fast and the Furious

    ★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • Doodlebug

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★½

  • Cape Fear

    ★★★½

  • Predator

    ★★★★½

  • After Hours

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★½

  • Raging Bull

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★

  • Mean Streets

    ★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★