• Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★★½

  • The Story of Late Night

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Celebrating America

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Picture Show: A Tribute Celebrating John Prine

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Family

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★½

  • Running with Beto

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Top End Wedding

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Screwball

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Jack of all Trades

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hal

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Judd Apatow: The Return

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • First Day

    ★★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★½