Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Small Potatoes: Who Killed the USFL?

Small Potatoes: Who Killed the USFL?

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Night Stand: Flight of the Conchords

One Night Stand: Flight of the Conchords

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Videos

Home Videos

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★½
Edit this entry  
03
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Story of Late Night

The Story of Late Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Satellite Girl and Milk Cow

The Satellite Girl and Milk Cow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pursuit of Love

The Pursuit of Love

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Next Stop, Greenwich Village

Next Stop, Greenwich Village

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Edit this entry  
31
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Edit this entry  
10
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jeremy

Jeremy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Edit this entry