Sort by

Kelsey has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Public Figure

Public Figure

2019
×
Edit this entry  
31
Sick School

Sick School

×
★★
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jawline

Jawline

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry