• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Come Play

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • New Order

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Rogue

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Blade: The Iron Cross

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★