Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
13
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
Edit this entry  
27
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry