Gwen has logged 318 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
15
T-Men

T-Men

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★
Edit this entry  
16
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★½
Edit this entry  
15
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry