• The Uncertain Snow

    ★★★

  • Louise

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Good Job

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Sed Libera Nos A Malo

    ★★★½

  • Man or Tree

    ★★★

  • It Was Only a Rock That Looked Like Someone

    ★★½

  • Tao Yuan

    ★★★

  • Veini, viina, veidi

    ★½

  • Elephant in Castle

  • Wish Me Good Luck

    ★★★½

  • Sprite Fright

    ★★★½

  • The Police After Me

    ★★½

  • Grudge

    ★½

  • Blue Curry

    ★★★

  • Stiletto: ‘A Pink Family Tragedy’

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Contretemps

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Basketball

    ★★½

  • Golden Hour

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Med Cezir Tango

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Girls Talk About Football

    ★★½

  • Kimin Umurunda

    ★★★

  • Aurora, the street that wanted to be a river

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Winner

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★½

  • Murina

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Zero to Hero

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Deceased

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Drawn Undrew Draw

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Life of a Mutt

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Orbital Discourse

    ½

  • Hello My Dear

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★