• Four Roads

    ★★½

  • Orfoz: Resifin Efesi

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ghosts

    ★★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • I Had a Dream You Won’t Understand Even If I Tell

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Young Ahmed

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Swallows of Kabul

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • Müslüm

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Announcement

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Sibel

    ★★★½

  • Meeting Jim

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • In the Family

    ★★★

  • The Gulf

    ★★★

  • Ayla: The Daughter of War

    ★½

  • Babam

  • Serial Cook

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • More

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • Görünen Adam

  • Snow

    ★★★½

  • Inflame

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Clair Obscur

    ★★★½

  • Big Big World

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Frantz

    ★★★½

  • My Father's Wings

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★½

  • 61 Days

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Dust Cloth

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Cold of Kalandar

    ★★★½

  • The Team

    ★★½

  • No Way

  • Kara Bela

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • The Gift

    ★★

  • Frenzy

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★

  • Ivy

    ★★★

  • Bana Masal Anlatma

    ★★★

  • PK

    ★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Coming Soon

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Lucy

    ★★★