• News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Guang

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★