• House of Gucci

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Spree

    ★★

  • Bad Boys for Life

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★