• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★★★

  • Dad Wanted

  • The Devil All the Time

  • Freaks – You're One of Us

  • Under the Riccione Sun

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • I Love You, Stupid

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • All the Freckles in the World

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Saving Zoë

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ½

  • Perfectos desconocidos

    ★★★★★

  • Dumplin'

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Calibre

  • MILF

  • Alex Strangelove

  • Lo más sencillo es complicarlo todo

  • Hereditary

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

  • SPF-18

  • Flatliners

    ★★★★★

  • 1922

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Everything, Everything

  • The Circle

  • Super Dark Times

    ★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • Layla M.

    ★★★★

  • Macho

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Tales of an Immoral Couple

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • The Purge: Election Year

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Intern

  • We Are Your Friends

    ½

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Circle