Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Millionaire Dog

Millionaire Dog

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
½
Edit this entry  
05
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Edit this entry  
05
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Camino

Camino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry