• Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • Drive My Car

  • Luca

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★

  • Tensione superficiale

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Lima, Lima

  • Rose Island

    ★★★

  • The Beast

    ★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Il talento del calabrone

  • L'armée rouge

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Shadows

    ★½

  • Nocturne

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • In My Room

    ★½

  • Miss Marx

  • Our Father

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Ava

    ½

  • Sputnik

    ★★

  • Talking Dreams

  • Unorthodox

    ★★

  • The Imperial Lullaby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Hater

    ★★★½

  • The Shepherdess and the Seven Songs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Siberia

    ★½

  • Veins of the World

    ★★★½

  • Onward

    ★½

  • Hidden Away

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Air Conditioner

    ★★★½

  • Cuties

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Midnight Kiss

    ½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Golden Men

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • True Story

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Mud Road

    ★★½

  • Darkness

  • Eli

    ★★

  • The Jesus Rolls

    ★★★

  • The Wolves

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Machini

    ★★★★

  • The Irishman

    ★½