Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Move the Grave

Move the Grave

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stop

Stop

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
5 Is the Perfect Number

5 Is the Perfect Number

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Forest

Little Forest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nahid

Nahid

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Gorbaciof

Gorbaciof

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Machini

Machini

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noura's Dream

Noura's Dream

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
1982

1982

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry