• David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Ad Astra

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Cameraperson

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • The Forbidden Room

  • Enemy

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Sound City

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Team America: World Police

    ★★★

  • A Dirty Shame

  • Catwoman

    ★★★

  • The Triplets of Belleville

    ★★★★★

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★★

  • The Man Who Wasn't There

    ★★★★

  • Series 7: The Contenders

  • Cecil B. Demented

  • Julien Donkey-Boy

    ★★★

  • The Phantom of the Opera

    ★★

  • Velvet Goldmine

    ★★★★★

  • Last Night

    ★★★★★

  • Boogie Nights

  • Face/Off

    ★★★★

  • Shallow Grave

    ★★★★

  • Serial Mom

    ★★★★

  • Fit to Kill

    ★★★

  • Candyman

  • Naked Lunch

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★

  • Hired to Kill

    ★★

  • King of New York

    ★★★★

  • Cry-Baby

  • Young Rebels

  • Shocker

    ★★

  • Kickboxer

  • The Adventures of Baron Munchausen

  • They Live

    ★★★★

  • Miracle Mile

    ★★★

  • Maniac Cop

    ★★★

  • Hairspray

    ★★★★

  • Hell Comes to Frogtown

    ★★★

  • Wings of Desire

    ★★★★

  • Angel of Vengeance

  • Over the Top

  • Equalizer 2000

    ★★

  • The Doors: Live at the Bowl '68

    ★★★★★

  • Vicious Lips

    ★★★

  • Omega Syndrome

  • From Beyond

    ★★★★

  • Necropolis

  • Naked Vengeance

    ★★★

  • Barbarian Queen

    ★★

  • Runaway Train

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • The Quiet Earth

    ★★★★

  • The Legend of Billie Jean

    ★★★

  • The Return of the Living Dead

  • Breakin' 2: Electric Boogaloo

  • Dune

    ★★★★

  • Night of the Comet

    ★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • Savage Streets

    ★★

  • Purple Rain

    ★★★★

  • Beat Street

    ★★★★

  • Deathstalker

    ★★