Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Gumby: The Movie

Gumby: The Movie

1995
×
★★
Edit this entry  
02
Johnny Bravo Goes to Bollywood

Johnny Bravo Goes to Bollywood

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Naqoyqatsi

Naqoyqatsi

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Super Snooper

The Super Snooper

1952
×
★★★★
Edit this entry  
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Millions

Millions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naqoyqatsi

Naqoyqatsi

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Cookie Carnival

The Cookie Carnival

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Male and Female

Male and Female

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bunny Mooning

Bunny Mooning

1937
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Golden Touch

The Golden Touch

1935
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Giant

Giant

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Subtle Art of Not Giving a F*ck

The Subtle Art of Not Giving a F*ck

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Duke Bluebeard's Castle

Duke Bluebeard's Castle

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mad Hatter

The Mad Hatter

1940
×
★★★★
Edit this entry  
10
Oh'phelia: A Cartoon Burlesque

Oh'phelia: A Cartoon Burlesque

1919
×
★★★
Edit this entry  
10
Scrub Me Mama with a Boogie Beat

Scrub Me Mama with a Boogie Beat

1941
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Charley on the Farm

Charley on the Farm

1919
×
½
Edit this entry  
10
Arkane

Arkane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Soda Squirt

Soda Squirt

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Feline Follies

Feline Follies

1919
×
★★★
Edit this entry  
10
The Clown's Pup

The Clown's Pup

1919
×
★★★★★
Edit this entry  
09
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's My Lion?

What's My Lion?

1961
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Edit this entry