kennedy has logged 13 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry