kennedy has logged 21 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Living on One Dollar

Living on One Dollar

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
David Bowie: Five Years

David Bowie: Five Years

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★
Read the review Edit this entry