Sort by

kennsyn has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edukators

The Edukators

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Secret

In Secret

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry