Kenny S has logged 156 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zero Hour: Massacre at Columbine High

Zero Hour: Massacre at Columbine High

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Edit this entry  
23
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★½
Edit this entry  
22
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★
Edit this entry  
22
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
American Wedding

American Wedding

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry