Kenny S has logged 38 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Edit this entry  
23
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★½
Edit this entry  
22
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★
Edit this entry  
22
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
American Wedding

American Wedding

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elephant

Elephant

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Edit this entry