• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • A Mouthful of Air

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • video 6

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Neh

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Call

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • /E/E/E/E/

  • An American Pickle

    ★★

  • Fish Bowl

  • Spotted Yellow