Sort by
  • The Boys in the Boat

    ★★★

  • Wonka

    ★★★

  • Faraway Downs

    ★★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★½

  • A Murder at the End of the World

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • All the Light We Cannot See

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Fellow Travelers

    ★★★★★

  • Brothers

    ★★★½

  • Bodies

    ★★★½

  • Camp Courage

    ★★★★

  • Fioretta

    ★★★★★

  • Jack and Sam

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The ABCs of Book Banning

    ★★★

  • Island in Between

    ★★★

  • My Freedom

    ★★

  • It's a Disease, Not a Diet

    ★★★½

  • WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko

    ★★★

  • The Creator

    ★★★

  • Climate Fix

    ★½

  • Ifine: Beauty

    ★★★★½

  • Canary

    ★★★★

  • Stamped from the Beginning

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • The Peasants

    ★★★★

  • Yoshiki: Under the Sky

    ★★★

  • Io Capitano

    ★★★½

  • Never Let Him Go

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Menus Plaisirs – Les Troisgros

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • NYAD

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Last Song from Kabul

    ★★★½

  • The Last Repair Shop

    ★★★★½

  • If Dreams Were Lightning: Rural Healthcare Crises

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Monk and the Gun

    ★★★½

  • The Promised Land

    ★★★★

  • El Conde

    ★★½

  • Rustin

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • American Symphony

    ★★★★½

  • City of Wind

    ★★★½

  • Photophobia

    ★★★

  • The Last Runway 2, Commando Yaguareté

    ★★

  • The After

    ★★★½

  • Excursion

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★½

  • Concrete Utopia

    ★★★½

  • The Barber of Little Rock

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Taylor Mac's 24-Decade History of Popular Music

    ★★★★½

  • Our Uniform

    ★★★½

  • Every Body

    ★★★★

  • Deciding Vote

    ★★★★½

  • Black Girls Play: The Story of Hand Games

    ★★★

  • We Dare to Dream

    ★★★★½

  • Americonned

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★½