Sort by

Ken has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stay Close

Stay Close

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Maria

After Maria

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Advocate

Advocate

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightcrawlers

The Nightcrawlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Stupid Young Heart

Stupid Young Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mack Wrestles

Mack Wrestles

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stonewall Outloud

Stonewall Outloud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Let There Be Light

Let There Be Light

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Miss You

I Miss You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast Horse

Fast Horse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Dad, Stephanie

My Dad, Stephanie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Water Warriors

Water Warriors

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
St. Louis Superman

St. Louis Superman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where Chaos Reigns

Where Chaos Reigns

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Torn Apart: Separated at the Border

Torn Apart: Separated at the Border

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suppressed: The Fight to Vote

Suppressed: The Fight to Vote

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sankofa

Sankofa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Return

The Return

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside of My Mysterious Life

Inside of My Mysterious Life

×
★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girls Section

Girls Section

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cosmic Beauty

Cosmic Beauty

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ximei

Ximei

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
16 Bars

16 Bars

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Home India

My Home India

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry