Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Haikyu!! THE MOVIE -Decisive Battle at the Garbage Dump-

Haikyu!! THE MOVIE -Decisive Battle at the Garbage Dump-

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Birth of Kitarou: Mystery of GeGeGe

The Birth of Kitarou: Mystery of GeGeGe

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kizumonogatari -Koyomi Vamp-

Kizumonogatari -Koyomi Vamp-

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Robot on the Road

Robot on the Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SPY x FAMILY CODE: White

SPY x FAMILY CODE: White

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Imaginary

The Imaginary

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Totto-chan: The Little Girl at the Window

Totto-chan: The Little Girl at the Window

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rascal Does Not Dream of a Knapsack Kid

Rascal Does Not Dream of a Knapsack Kid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gold Boy‎

Gold Boy‎

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sultana’s Dream

Sultana’s Dream

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hoshi 35

Hoshi 35

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Music

Music

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Somebody Comes into the Light

Somebody Comes into the Light

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tatami

Tatami

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Concierge

The Concierge

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sand Land

Sand Land

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry