Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brood

The Brood

1979
×
★★½
Edit this entry  
10
Fright Night

Fright Night

1985
×
Edit this entry  
22
Still Smokin

Still Smokin

1983
×
½
Edit this entry  
22
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Edit this entry  
22
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
Edit this entry  
15
Dinosaur Island

Dinosaur Island

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Igor

Igor

2008
×
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ted Bundy: Falling for a Killer

Ted Bundy: Falling for a Killer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
Edit this entry  
10
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Barnyard

Barnyard

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
Edit this entry  
29
Fat Albert

Fat Albert

2004
×
Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★
Edit this entry  
12
I am Divine

I am Divine

2013
×
★★★
Edit this entry