• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Khaite FW21

  • Boss Level

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Downfalls High

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★★

  • Corona Zombies

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Assassin 33 A.D.

  • His House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Blood Vessel

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fagara

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

    ★★★★½

  • A Score to Settle

    ★½