Zeke has logged 349 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Astronauts

The Astronauts

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diptych

Diptych

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honeygiver Among the Dogs

Honeygiver Among the Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry