Sort by

Kern has logged 654 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Edit this entry  
23
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★½
Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Race

The Last Race

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Amer

Amer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
To Joy

To Joy

1950
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Ship Bound for India

A Ship Bound for India

1947
×
★★½
Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Edit this entry  
30
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★½
Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★½
Edit this entry