Kern has logged 29 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

I Am Trying to Break Your Heart: A Film About Wilco

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry