• The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Deadwood: The Movie

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Whistlers

    ★★½

  • The Staggering Girl

  • Zombi Child

    ★★★½

  • First Love

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Bacurau

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • Rewind

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★

  • End of the Century

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Alice

    ★★