• Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★

  • End of the Century

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Alice

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • Fourteen

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★½

  • Luce

    ★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Wounds

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • The Report

    ★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • American Factory

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • Divine Love

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Share

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • Escape Room

    ★★

  • Surviving R. Kelly

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Swerve

    ★★

  • The Little Drummer Girl

  • The Girl in the Spider's Web

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Green Book

    ★½