• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★★

  • Worlds

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dead Fantasy

    ★★★★★

  • Final Fantasy VII: Advent Children

    ★★★

  • Cutie Honey

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Deep Cover

    ★★★★★

  • Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

    ★★★½

  • My Brother's Wedding

    ★★★★★

  • Excalibur

    ★★★★★

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★

  • Lady Snowblood

    ★★★½

  • Sweet Sweetback's Baadasssss Song

    ★★★

  • Youth of the Beast

    ★★★½

  • The Tale of Zatoichi

    ★★★

  • Tea and Sympathy

    ★★★½

  • The Revolt of Mamie Stover

    ★★★

  • Macao

    ★★★★

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★★

  • Shanghai Express

    ★★★★★