Sort by

Kerry has logged 160 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Susan Slept Here

Susan Slept Here

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bunraku

Bunraku

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Syn, Alias the Scarecrow

Dr. Syn, Alias the Scarecrow

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bride of Vengeance

Bride of Vengeance

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All I Desire

All I Desire

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forbidden Empire

Forbidden Empire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Shift

Red Shift

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake Wood

Wake Wood

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stalls of Barchester

The Stalls of Barchester

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry