Langdon has logged 53 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Heat

The Heat

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Butler

The Butler

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trance

Trance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Edit this entry  
27
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry