• Eternals

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Glenbrooke Christmas

  • Love, Lights, Hanukkah!

    ★★

  • Godmothered

  • The Christmas House

    ★½

  • Puparia

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • A Timeless Christmas

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★½

  • Psycho Yoga Instructor

  • Face to Face Time

    ★★

  • Modern Whore

    ★★½

  • Wish Upon A Snowman

    ★★★½

  • Blackheads

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Time for You to Come Home for Christmas

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Christmas Under the Stars

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★