Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Burn

    ★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Franca: Chaos and Creation

    ★★

  • Creed

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Step Up 3D

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Transformers

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • Bound

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★½

  • Wicked City

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Possession