Sort by

Ketzi has logged 144 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Quartet

Quartet

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chasing Ice

Chasing Ice

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Flat

The Flat

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brooklyn Castle

Brooklyn Castle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Other Son

The Other Son

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Dream Team

The Other Dream Team

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stars In Shorts

Stars In Shorts

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Samsara

Samsara

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Words

The Words

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Horse, Wild Ride

Wild Horse, Wild Ride

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty Is Embarrassing

Beauty Is Embarrassing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hello I Must Be Going

Hello I Must Be Going

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Chicken with Plums

Chicken with Plums

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little White Lies

Little White Lies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Well Digger's Daughter

The Well Digger's Daughter

2011
×
★★★★
Edit this entry