• The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Golden Hour: Making of Days of Thunder

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Unrivaled: Earnhardt vs. Gordon

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Refuse to Lose

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ordinary World

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★