Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gamera

Gamera

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mothra

Mothra

1961
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry