Sort by

Kevin has logged 61 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babysitter Wanted

Babysitter Wanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Catfight

Catfight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry