Kevin has logged 584 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Evolution

Evolution

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Exterior/Night

Exterior/Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Overseas

Overseas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Window Wonderland

Window Wonderland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery

Cemetery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning Christmas!

Good Morning Christmas!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Depraved

Depraved

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Santa Claws

Santa Claws

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Profit Motive and the Whispering Wind

Profit Motive and the Whispering Wind

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Entire Days Together

Entire Days Together

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Young Observant

The Young Observant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Voice of the Moon

The Voice of the Moon

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mansquito

Mansquito

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Concrete Plans

Concrete Plans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Now, at Last!

Now, at Last!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What Happens Next Will Scare You

What Happens Next Will Scare You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malina

Malina

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry