Kevin has logged 42 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bone Box

The Bone Box

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Again Once Again

Again Once Again

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once There Was Brasília

Once There Was Brasília

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fragile as the World

Fragile as the World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Landless

Landless

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Villa Empain

Villa Empain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boy Eats Girl

Boy Eats Girl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Water

Black Water

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Film Title Poem

Film Title Poem

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Breakwater

Breakwater

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick

Trick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry