Besiana has logged 24 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
20
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★½
Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
05
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry