Sort by

Besiana has logged 23 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Private Life of a Cat

The Private Life of a Cat

1946
×
Edit this entry  
25
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
24
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry