Sort by

kev. has logged 54 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Serial Killer's Guide to Life

A Serial Killer's Guide to Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Getaway

Getaway

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Junebug

Junebug

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goldie

Goldie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
22
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babel

Babel

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lovers

The Lovers

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder Party

Murder Party

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
13
James White

James White

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★½
Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
½
Read the review Edit this entry