Sort by

Kevin has logged 66 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saturday Morning Massacre

Saturday Morning Massacre

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stay

Stay

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sommersby

Sommersby

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Conflux

Black Conflux

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Man

Holy Man

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Buying the Cow

Buying the Cow

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Must Love Death

Must Love Death

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth

Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gnome Alone

Gnome Alone

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Butchered

Butchered

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roustabout

Roustabout

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bat★21

Bat★21

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Power

The Power

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Other Woman

The Other Woman

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill the Irishman

Kill the Irishman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie & Kendra Save the Tiger King

Barbie & Kendra Save the Tiger King

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Omega

I Am Omega

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blaze

Blaze

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Snow

Red Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Zappa

Zappa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scorched Earth

Scorched Earth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry